Smart Fortwo (Nr 6517301)

Waga Sztuk:
Smart Fortwo 2 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Hatchback 3-Puertas
Długość
269 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
156 cm
ok. 900 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 900 kg
Dystans: 1500 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lis 2020 do 15 sty 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemonte, Bra

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.