Smart Fortwo (Nr 7601973)

Smart Fortwo
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 3 Gen. (2014 - 2020) Cabrio cabriolet
Długość
269 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1007 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1007 kg
Dystans
627 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Kempten

Od 20 wrz 2021 do 28 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 24 wrz 2021 do 29 wrz 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.