(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Smart Fortwo (Nr 7614760)

Smart Fortwo
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 3 Gen. (2014 - 2020) Hatchback
Długość
269 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
155 cm
ok.
982 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
982 kg
Dystans
623 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 23 kwi 2021 do 27 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Brentford

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.