Smart Fortwo x 2 (Nr 7116399)

Smart Fortwo x 2
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 3 Gen. (2014 - 2020) Cabrio cabriolet
Długość
269 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1007 kg
1
Sprawny*:
Tak
Smart Fortwo 2 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Cabriolet
Długość
269 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
156 cm
ok.
825 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1832 kg
Dystans
629 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Alella

Od 24 maj 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Cannes

6 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.