(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-11-10 20:51

Southampton UK do jastrzebia zdroju pl (Nr 1374782)

Marka i model:

volvo v50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1692.30 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Southampton, United Kingdom, SO19 7LH, magnolia road, 12

Od 11 lis 2016 do 18 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, 44-337, wschodnia, 23

Termin elastyczny