SPRINTER L3H2 rozstaw osi 4.25 waga 2.5t (Nr 6481240)

Waga Sztuk:
SPRINTER L3H2 rozstaw osi 4.25 waga 2.5t
Długość
640 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
240 cm
ok. 2500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2500 kg
Dystans: 2118 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, City Of Nottingham

Od 13 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

Od 15 wrz 2020 do 23 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.