(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sprzęt sportowy do ćwiczeń Pilates (Nr 5084218)

Sprzęt sportowy do ćwiczeń Pilates

Długość [m]:

2.40

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

170.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 2591.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Muğla, Bodrum

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn lub sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który powinien odpowiednio ochronić sprzęt, aby uniknąć różnego rodzaju awarii, zadrapań jak także wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii transport urządzeń i sprzętu należą spawarki, wyważarki, schładzarki, przesiewacze, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, podnośniki jak i wiele innych.

Cena transportu maszyn lub sprzętu

Cena przewozu maszyn i sprzętu będzie uzależniona zazwyczaj od gabarytu jak i wagi przedmiotu, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Często przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania stosownych zaświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W Polsce śr. cena  przewozu urządzenia kosztuje 1,28 zł/km. Przykładowo, transport urządzenia wulkanizacyjnego w obrębie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z kosztem blisko 1,02 zł za kilometr.

Koszt przewozu urządzeń i sprzętu za granicą

Popularnymi kierunkami w europejskim przewozie maszyn i sprzętu są Niemcy i UK. Śr. koszt przewozu maszyn i sprzętu na jeden km na trasie nasz kraj – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Weźmy na przykład, przewóz spawarki do Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 0,23 zł/km. Za to na odcinku nasz kraj – Niemcy za przewóz urządzeń wydamy blisko 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz urządzenia typu oklejarka kosztuje około 1,18 zł/km, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.