SsangYong Rodius (Nr 6489358)

SsangYong Rodius
Waga Sztuk:
SsangYong Rodius 1 Gen. (2004 - 2007) Minivan
Długość
512 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
182 cm
ok. 2140 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2140 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Brazylia, Mato Grosso Do Sul, Campo Grande

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.