(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

sST50-8A skybongo 50cc x 43 (Nr 7563281)

sST50-8A skybongo 50cc x 43
Waga
Sztuk
sST50-8A skybongo 50cc
Długość
152 cm
79 kg
43
Łączna waga:
3397 kg
Dystans
2735 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.