(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-26 13:04

Staffordshire terrier

(Nr 2416772)
Staffordshire terrier

Waga w kg (łączna):

18.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1693.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, kiedy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Doncaster, Wielka Brytania

Od 9 mar 2018 do 12 mar 2018

Adres i termin dostawy

Skorogoszcz, Polska

Od 13 mar 2018 do 15 mar 2018