(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2017-08-10 07:51

Stal - blachy i profile

(Nr 1954349)
Stal - blachy i profile

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

4900.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Zlecę przewóz materiału z Bydgoszczy do Kończyc ( powiat Oławski ).

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 326.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej przestrzeni, wówczas użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i inne maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i gabaryty. Należy również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, trzeba opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy przykładowo załadunek i wyładunek. Kluczowy może być także czas zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Zygmunta Augusta, Bydgoszcz, 85-058, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kończyce, 55-216, Polska

Termin elastyczny