(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

staplar (Nr 4739496)

staplar

Marka i model:

IRION

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

1.8

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

5000.00

Dystans: 25.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Groß Ippener

Od 19 lip 2019 do 28 lip 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Brema

Od 19 lip 2019 do 28 sie 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych często bywa transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Olbrzymie pojazdy uprawne są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie poruszać się po ulicach, bo ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Utrudnienie powodować może jeszcze napór osi urządzeń rolniczych, jaki przewyższa reguły możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko korzysta się z naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni dysponować należycie przystosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przekracza dopuszczalne standardy rozmiarem lub wagą, potrzebne jest dostanie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów uprawnych

Cena transportu pojazdu uprawnego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i stanu maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być także czas przewozu.