Star 660m2 (Nr 7635933)

Star 660m2
Waga
Sztuk
Star 660m2
Długość
653 cm
Szerokość
240 cm
Wysokość
288 cm
5650 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
5650 kg
Dystans
397 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ełk

Od 15 maj 2021 do 29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Lipsko

Od 16 maj 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.