(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 08:32

starex

(Nr 3004184)
starex

Marka i model:

Hyundai Starex

Waga w kg (łączna):

2049.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 329.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Kuala Lumpur, Malezja

26 lip 2018

Adres i termin dostawy

Johor Bahru, Malezja

26 lip 2018