(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Static caravan (Nr 6038212)

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

inne

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 3373.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Chios, Chios

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym oraz czasochłonnym procesem, jednak gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od dawna nie stosujemy lub jak jest popsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych mebli przydadzą się solidne kartony, które można zakupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który zwykle wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, np. porozdzielać segregatory na parę pakunków, aby bez wysiłku było je dźwigać. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym lokalu. Spore meble warto rozmontować, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeśli mamy materiały chroniące, na przykład jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche przedmioty, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas możemy użyć koce, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Tymczasem niewielkie rzeczy okręćmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zamawiając transport należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, lub problemy w podjeździe pod lokal. Koniecznie należy poinformować, jeżeli pojawiają się specyficzne zasady odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najlepsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz chronienie naszego mienia.