(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 14:12

Stelvio

(Nr 2161935)
Stelvio

Marka i model:

Alfa Romeo Stelvio

Waga w kg (łączna):

1735.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1973.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kolonia, 50667, Niemcy

Od 26 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

București, 010051, Rumunia

Termin elastyczny