(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Subaru Forester (Nr 7576663)

Waga
Sztuk
Subaru Forester 1 Gen. [restyling] (2000 - 2002) Crossover
Długość
446 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
158 cm
ok.
1440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1440 kg
Dystans
371 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

Od 17 mar 2021 do 28 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Dzwola

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.