(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Subaru Forester02r, 1500kg (Nr 4924110)

Subaru Forester02r, 1500kg

Marka i model:

Subaru Forester

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2104.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 23 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 23 sie 2019 do 8 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.