(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Subaru Impreza (Nr 4926614)

Subaru Impreza

Marka i model:

Subaru Impreza

Waga w kg (łączna):

1590.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1077.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Merzig

Od 9 wrz 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Wieluń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.