(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Subaru Legacy Sprawne jeżdżąc kombi (Nr 4159618)

Subaru Legacy Sprawne jeżdżąc kombi

Marka i model:

Subaru Legacy

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 81.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Myszków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Jawiszowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.