(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-03 10:58

Subaru outback

(Nr 1825584)

Marka i model:

Subaru outback

Waga w kg:

1590.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Dystans: 2724.00 km

Informacje dodatkowe:

Potrzebuje przewieźć samochod do Polski, zależy mi na możliwie szybkim nadaniu samochodu.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Walencja, Hiszpania

4 cze 2017

Adres i termin dostawy

Mielec, Polska

Termin elastyczny