(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 04:52

subaru tribeca

(Nr 2254641)

Marka i model:

subaru tribeca

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1629.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Lausanne, Szwajcaria

21 maj 2018

Adres i termin dostawy

Avenida del Pasaje, A Coruna, 15009, Hiszpania

24 maj 2018