(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki (Nr 7602177)

Suzuki
Waga
Sztuk
Suzuki
Długość
170 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
1172 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Buenos Aires, Berazategui Oeste

Od 27 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Chaco, Tres Isletas

Od 8 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.