Suzuki (Nr 7909307)

Suzuki
Waga
Sztuk
Suzuki
Długość
193 cm
96 kg
1
Łączna waga:
96 kg
Dystans
1377 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Filipiny, Mimaropa, Puerto Princesa

Od 20 gru 2021 do 3 sty 2022

Adres i termin dostawy

Filipiny, Eastern Visayas, Laoang

Od 20 gru 2021 do 3 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.