(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki 800 (Nr 5503516)

Suzuki 800

Marka i model:

Suzuki intruder

Waga w kg (łączna):

250

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Belfast

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Indie, Maharashtra, Mohli

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.