Suzuki Alto (Nr 7618825)

Suzuki Alto
Waga
Sztuk
Suzuki Alto 5 Gen. (1998 - 2020) Hatchback
Długość
339 cm
Szerokość
147 cm
Wysokość
145 cm
ok.
727 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
727 kg
Dystans
773 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Od 28 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Dania Południowa, Billund

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.