Suzuki Boulevard (Nr 4558345)

Marka i model:

Suzuki Boulevard C50

Waga w kg (łączna):

320.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2597.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Donegal, Derrybeg

Od 26 sie 2019 do 29 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Morawica

Od 26 sie 2019 do 30 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.