Suzuki burgman (Nr 6377895)

Marka i model:

Suzuki

Waga w kg (łączna):

2700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1753.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Abruzja, Pescara

Od 31 lip 2020 do 28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kutno

Od 4 wrz 2020 do 25 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.