(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki burgman 250 (Nr 5391918)

Suzuki burgman 250

Marka i model:

Suzuki burgman

Waga w kg (łączna):

171

Liczba sztuk:

1

Dystans: 344.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

25 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

29 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.