(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 09:53

Suzuki Burgman 400

(Nr 2415784)
Suzuki Burgman 400

Marka i model:

suzuki burgman

Waga w kg (łączna):

215.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 585.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gorajec, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Osie, 86-150, Polska

Termin elastyczny