(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki Burgman 400 (Nr 7055105)

Suzuki Burgman 400
Waga
Sztuk
Suzuki Burgman 400
Długość
227 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
197 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Sulechów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.