Suzuki Burgman 400 ABS (Nr 7447618)

Suzuki Burgman 400 ABS
Waga
Sztuk
Suzuki Burgman 400 ABS
Długość
227 cm
269 kg
1
Łączna waga:
269 kg
Dystans
862 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Maó

5 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.