(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-25 14:33

Suzuki DL650

(Nr 2320244)
Suzuki DL650

Marka i model:

Suzuki dl 650 V-strom

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 462.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

17 lut 2018

Adres i termin dostawy

Małogoszcz, 28-366, Polska

Termin elastyczny