(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki DR600 (Nr 4779704)

Suzuki DR600

Marka i model:

Suzuki DR600 + Gepäcktasche

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1935.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Winden Im Elztal

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.