(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki DR650 (Nr 3631593)

Suzuki DR650

Marka i model:

SUZUKI DR650

Waga w kg (łączna):

150

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1099.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ebhausen

Od 11 gru 2018 do 21 gru 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kalwaria Zebrzydowska

Od 11 gru 2018 do 22 gru 2018


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.