(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki DR650SE x 1, Honda CBR 600 RR x 1 (Nr 7507707)

Suzuki DR650SE x 1, Honda CBR 600 RR x 1
Waga
Sztuk
Suzuki DR650SE
Długość
227 cm
147 kg
1
Honda CBR 600 RR
Długość
207 cm
186 kg
1
Łączna waga:
333 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Jacksonville

4 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Puerto Rico, San Juan

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.