(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki DRZ400 (Nr 5735379)

Suzuki DRZ400

Marka i model:

Suzuki DRZ 400

Waga w kg (łączna):

140

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1317.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

6 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.