Suzuki Grand Vitara (Nr 7568663)

Suzuki Grand Vitara
Waga
Sztuk
Suzuki Grand Vitara 1 Gen. (1998 - 2005) Crossover 3-Drzwiowy
Długość
381 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
169 cm
ok.
1255 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1255 kg
Dystans
1976 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Milton Keynes, Milton Keynes

Od 26 mar 2021 do 22 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Solina

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.