(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 19:43

Suzuki gs 500

(Nr 2406208)

Marka i model:

Suzuki gs 500

Waga w kg (łączna):

174.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2001.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Od 22 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, 36968, Hiszpania

Termin elastyczny