(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Gs 500 (Nr 4706960)

Suzuki Gs 500

Marka i model:

Suzuki Gs500

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

650

Liczba sztuk:

1

Dystans: 571.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Ciele

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.