(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 14:11

Suzuki GSR600

(Nr 2328016)
Suzuki GSR600

Marka i model:

Suzuki GSR600

Waga w kg (łączna):

185.00

Dystans: 1469.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Stuttgart, 70173, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wexford, Y35 WY93, Irlandia

Termin elastyczny