(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-27 23:23

Suzuki gsr750

(Nr 2327036)
Suzuki gsr750

Marka i model:

Suzuki gsr 750

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 1892.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Siennica Nadolna, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bishop's Stortford, CM23, Wielka Brytania

Termin elastyczny