Suzuki GSR750 (Nr 6805172)

Suzuki GSR750
Waga
Sztuk
Suzuki GSR750
Długość
212 cm
211 kg
1
Łączna waga:
211 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Abbotsford

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Filipiny, Central Luzon, Subic

Od 7 lip 2021 do 4 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.