(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 23:31

suzuki gsx 750

(Nr 2121057)
suzuki gsx 750

Marka i model:

suzuki gsx 750

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 405.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Od 30 paź 2017 do 12 lis 2017

Adres i termin dostawy

Mrągowo, 11-700, Polska

Od 28 paź 2017 do 26 lis 2017