Suzuki GSX-R 600 (Nr 8027380)

Waga
Sztuk
Suzuki GSX-R 600
Długość
208 cm
174 kg
1
Łączna waga:
174 kg
Dystans
1619 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 20 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kent, Folkestone

Od 20 wrz 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.