(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-30 13:46

Suzuki GSX-R 750

(Nr 2335268)
Suzuki GSX-R 750

Marka i model:

Suzuki GSX-R 750

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1842.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, 36968, Hiszpania

Od 1 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Zgorzelec, 59-900, Polska

Od 1 lut 2018 do 28 lut 2018