Suzuki gsx r125 (Nr 5225690)

Suzuki gsx r125

Marka i model:

Suzuki gsx r125

Waga w kg (łączna):

135

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1249.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

7 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.