Suzuki GSX-S750 (Nr 7618954)

Suzuki GSX-S750
Waga
Sztuk
Suzuki GSX-S750
Długość
213 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
561 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Gelsenkirchen

Od 24 kwi 2021 do 15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.