(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki gsxr 1000 (Nr 4879014)

Suzuki gsxr 1000

Marka i model:

Suzuki gsxr

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3456

Dystans: 6384.00 km

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

11 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

15 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.