Suzuki gsxs, yamaha mt10 itd. (Nr 5240722)

Suzuki gsxs, yamaha mt10 itd.

Marka i model:

różne

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

10

Dystans: 3163.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Od 5 lut 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 23 mar 2020 do 31 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.